7 spotkań i 7 wygranych – z takim wynikiem nasi zawodnicy zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek CNBA. Looney Squad, jako jedyna drużyna II Ligi przystępuje do play-offów z kompletem zwycięstw!

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej nasza drugoligowa drużyna rozłożyła na łopatki mocną ekipę Surchem-Brukland. Już w pierwszych minutach meczu Looney wyraźnie wyszli na prowadzenie, kończąc pierwszą kwartę wynikiem 24:5. Mimo chwilowej mobilizacji, przeciwnikom nie udało się już do końca meczu odzyskać straconych punktów i pewności na boisku. W kolejnych kwartach widać też było spadek energii bardziej doświadczonej, ale starszej i mniej licznej drużyny Surchem-Brukland. Jeszcze raz Looney przodowali młodością, a dzięki wypracowanej na początku spotkania punktowej przewadze i częstym zmianom, mogli lepiej rozkładać siły na kolejne partie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 51:35, który zapewnił naszej ekipie pierwsze miejsce w tabeli końcowej tej fazy rozgrywek. Na pochwały zasługuje cała drużyna, szczególnie duży wkład w końcowy sukces mieli jednak Adam Biadoń (16 pkt) oraz Jakub Hańćka (13 zbiórek). Po raz pierwszy w tym sezonie zagrał nasz nowy zawodnik Mateusz Pardo.

Mniej szczęścia miała tym razem nasza druga drużyna w spotkaniu z zawodnikami Aesthetic Lions. Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do przeciwników. Choć w trzeciej kwarcie czerwono – czarni zmobilizowali się do działania i starali się odrobić wcześniejsze straty, niestety to nasi rywale zwyciężyli, kończąc spotkanie wynikiem 42:31. Mimo porażki, przed ostatnim meczem fazy zasadniczej III Ligi, nasza drużyna wciąż ma szanse na awans do wyższej ligi. Pełne statystyki obu spotkań w zakładce LIGA CNBA.

Gra toczy się dalej. Ćwierćfinałowe spotkania II Ligi rozpoczną się już w najbliższym tygodniu. 23.11. o godz. 19.40 Looney zagrają z zawodnikami Szarej Strefy. III Liga czeka natomiast na zakończenie fazy zasadniczej. Terminarz kolejnych spotkań opublikowany zostanie wkrótce na stronie CNBA.