W ostatnim tygodniu listopada nasze zespoły spotkały się z drużynami Na Szybko oraz The Pindolls. Choć wyniki z pewnością bardziej ucieszyły naszych przeciwników, Looney nie tracą zapału – przed nami rywalizacja o miejsca w klasyfikacji końcowej.

Początek meczu z ekipą Na Szybko wydawał się zapowiedzią mocnego ataku Looney. Po pierwszej, dynamicznej kwarcie prowadziliśmy 16:9. Wynik jednak wyraźnie zmobilizował rywali, którzy jeszcze w pierwszej połowie spotkania zdołali odrobić stracone punkty, spowalniając jednocześnie starania Looney. Druga część meczu należała już do Szybkich. Looney, mimo starań i kilku ładnych trafień (Prateek Bhagchandani zdobył dla drużyny aż 16 pkt, w tym 12 z rzutów za 3 pkt), nie udało się pokonać ataku przeciwnika. Spotkanie zakończyło się wynikiem 33:42.

Drugi skład Looney zamknął w ten sposób rundę zasadniczą jesiennej rywalizacji, lądując na czwartej pozycji w tabeli z szansą na awans w kolejnym sezonie. W najbliższym tygodniu 3. Liga rozpocznie fazę play-off, w której nasi zawodnicy znów zmierzą się z drużyną Na Szybko.

Ostatnie dni listopada nie były szczęśliwe również dla pierwszego zespołu Looney. Już początek meczu z The Pindolls pokazał, że rywalizacja nie będzie łatwa. Gra od pierwszych minut nie rozwijała się zbyt dynamicznie, a słaba skuteczność rzutów obniżała nastrój drużyny. W drugiej kwarcie The Pindolls wyszli zdecydowanie na prowadzenie, budując silną punktową przewagę. Looney, jakby zgaszeni energią przeciwnika, dopiero pod koniec spotkania mocniej ruszyli do ataku. Niestety, nie udało im się już nadgonić straconych punktów, a Pindollsi, głównie dzięki jednemu ze swoich strzelców, zakończyli mecz wygraną 34:28. Ten mecz ostatecznie potwierdził, że Looney będą musieli jeszcze poczekać na awans do pierwszej ligi.Na razie pozostała nam walka o 7 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Porażki nie zniechęcają jednak ani naszych dzielnych zawodników, ani wiernych kibiców, którzy niezmiennie wspierają Looney podczas kolejnych rozgrywek. Ich głośna obecność z pewnością przyda się w najbliższy wtorek, gdy czerwono-czarni spotkają się z Gallami (20:50) oraz w środę z zespołem Na Szybko (19:40). Zapraszamy!